Naše Wellness

Ak potrebujete oddych a relax, pozývame Vás do našej novej časti penziónu, kde sa nachádza relaxačný bazén vhodný pre každú vekovú kategóriu.

Bazén
Náš bazén s rozmermi 12 x 6m s protiprúdom, masážnymi tryskami a posúvateľným vysokým zastrešením je vykurovaný tepelnými čerpadlami. V zime bude slúžiť ako ochladzovací bazén po saunovaní.

Na rozdiel od iných bazénov je charakteristický tým, že využíva technológiu slanej vody. Mierne slaná voda je pre používanie bazénov oveľa komfortnejšia než „pravá“ morská voda. Kúpanie v mierne slanej vode je zdravšie a bezpečnejšie. Výhody slanej vody sú, že je zdravšia, pretože soľ má prirodzené antiseptické účinky, eliminuje tvorbu rias vo vode, odstraňuje nepríjemný zápach z chlóru, nespôsobuje pálenie a začervenanie očí, nedráždi pokožku a je vhodná pre alergikov, astmatikov ako aj pre ľudí s citlivou pokožkou.

Vstup do bazéna 

Celodenný vstup

Troj hodinový vstup

Bazén je určený pre ubytovaných hostí a klientov wellness

9,90 € / deň

8,00 € / deň

Ďalšie príjemné zážitky Vám ponúkame v našich saunách, kde si takmer každý príde na svoje.

Kombinovaná sauna ponúka širšie spektrum možnosti saunovania, keď že je spojením klasickej fínskej sauny s parnou saunou a s možnosťou využitia bylinných esencií. Je len na Vás čo si vyberiete.
Navyše pobyt v tejto saune Vám spríjemní svetelná terapia.

Fínska sauna Pôsobenie fínskej sauny na organizmus je mnohostranné. Vplyvom vysokej teploty (60°C až 110°C) a nízkej vlhkosti vzduchu (10%-30%) dochádza k značnému prekrveniu kože a k zvýšeniu telesnej teploty o 1-2°C. Zvýšené prekrvenie a prehriatie tkanív zlepšuje elasticitu a pohyblivosť svalstva a kĺbov, a tým zmierňuje bolesti pohybového aparátu. Vyššia teplota aktivuje činnosť mazových žliaz, čím dochádza k vyplaveniu nečistôt z kože, čo má značný kozmetický význam. Sauna patrí k najúčinnejším otužovacím procedúram a význam má aj ako prevencia chorôb z nachladnutia.
Parná sauna je typ sauny v ktorej je vysoká vlhkosť vzduchu a teplota v rozsahu od 45 do 55 stupňov Celzia. Táto teplota je nižšia ako teplota v klasickej (fínskej) saune a preto umožňuje, aby túto saunu mohli navštevovať aj ľudia, ktorý zo zdravotných dôvodov do fínskej sauny chodiť nemôžu, alebo im z iných príčin nevyhovuje.
Svetelná terapia je jedným z doplnkových spôsobov liečby depresie, porúch spánku alebo kožných problémov. Ak trpíte napríklad sezónnou depresiou, ktorá je spôsobená nedostatkom svetla, pôsobením svetelnej terapie môžete pozitívne ovplyvniť niektoré procesy prebiehajúce v mozgu a depresiu potlačiť.
Pre tých ktorým by nevyhovovala táto sauna, máme pripravenú infrasaunu so soľnou terapiou. V tejto saune môžete pri saunovaní aj inhalovať.

 

Infrasauna Saunovanie v infrasaune je založené na princípe infračerveného žiarenia špeciálnymi magnéziovo – oxidovými liečebnými žiaričmi. V infrasaune so soľnou terapiou je maximálna teplota 40 – 50°C. Infračervené žiarenie nezohrieva vzduch, ale priamo naše telo. Infračervené žiarenie sa dostane pod pokožku a do svalových tkanív, kde uvoľní odpadové látky a toxíny, ktoré sa prostredníctvom potných žliaz dostanú von z tela. K intenzívnemu poteniu dochádza už pri teplote okolo 50°C čiže v prostredí ktoré nezaťažuje organizmus.
Himalájska soľná terapia urýchľuje detoxikáciu organizmu. Himalájska soľ má vysoký rozpúšťací účinok a nadýchané soľné kryštály napomáhajú očisteniu dýchacích ciest.

Po pobyte v saunách si môžete oddýchnuť v odpočívacích priestoroch s lehátkami a doplniť váš relax príjemnou masážou, alebo posedením v našom bare, v ktorom Vám ponúkame čerstvé vitamínové nápoje z odšťaveného ovocia a zeleniny, alebo bylinkové čaje, ktoré sú príjemným ukončením pobytu.

Vstupy do sáun (min. 4 osoby – 90 min. ) 6,50 € / osoba


Klasická masáž Klasická masáž patrí medzi manuálne najstaršie masáže. Je to vlastne súhrn masážnych hmatov, ktoré sa zameriavajú na uvoľnenie fyzického ale aj psychického napätia v svaloch. Počas vykonávania manuálnej masáži dochádza k uvoľneniu svalovej partie, má priaznivý vplyv na lymfatický systém, metabolizmus, nervový a tráviaci systém.

Aplikácia: chrbát, šija, horné končatiny, dolné končatiny

Čiastočná masáž: chrbát, šija(25 min.) 18,00 €
Celková masáž: chrbát, šija, dolné končatiny (45 min.) 26,50 €


Relaxačná aróma masáž Relaxačná masáž patrí do odvetvia klasickej masáže. Je to vlastne súhrn jemných masážnych hmatov, ktoré sa zameriavajú na uvoľnenie svalového a psychického napätia. Používajú sa v prevažnej miere plošné hmaty a aromatický olej. Počas vykonávania manuálnej masáže dochádza k uvoľneniu svalovej partie. Má priaznivý vplyv na lymfatický systém, metabolizmus, nervový a tráviaci systém. Pri tejto masáži sa nepoužívajú nárazové a tepacie úkony.
Aplikácia: chrbát, šija, horné končatiny, dolné končatiny

Čiastočná masáž: chrbát, šija (25 min.) 18,00 €
Celková masáž: chrbát, šija, dolné končatiny (45 min.) 26,50 €


Reflexná masáž chodidiel

Reflexná masáž chodidiel sa vyznačuje masážou reflexných bodov, reflexných zón, ktoré sa nachádzajú na chodidle a priehlavku nohy. Reflexné zóny sú miesta, ktoré sú spojené s vnútornými orgánmi ako aj s pohybovo-oporným aparátom ľudského tela. Pri reflexnej masáži terapeut pôsobí priamo na reflexný bod orgánu, ktorý stimuluje k činnosti. Reflexná masáž je relaxačná a lieči hlavne vnútorné orgány. Počas reflexnej masáže sa pôsobí na vylučovací, lymfatický a tráviaci systém.

Aplikácia: chodidla

Masáž: chodidla (25 min.) 15,00 €
Masážna vanička chodidiel (15 min. ) 4,00 €


Masáž hlavy

Masáž hlavy je vysoko relaxačná masáž, napomáha k uvoľneniu stresu, odstraňuje depresívnu náladu a kto si ju dopraje pravidelne, vyhne sa migrénam a bolestiam hlavy. Vykonáva sa v sede. Masáž pozostáva z uvoľnenia šije a hlavy.

Aplikácia: plecia, šija, hlava

Masáž: plecia, šija, hlava (20 min. ) 18,00 €

 

Zábalová terapia

Rašelinový zábal

Rašelina skrýva nespočetné množstvo živín, prírodných stopových prvkov, minerálov a látky ľahko vstrebávajúce sa cez ľudskú pokožku. Je bohatá na organické prvky, hlavne na kyselinu huminovú, triesloviny, vosky a enzýmy. Priaznivo ovplyvňuje obnovu kožných buniek, pôsobí antibakteriálne a posilňuje imunitu. Svojím zložením zvyšuje prekrvenie, zlepšuje činnosť svalstva a kĺbov. Podporuje rýchlejšie vstrebávanie krvných výronov, zlepšuje hojenie ťažkých kožných ekzémov, zlepšuje stav pomarančovej pokožky.
Rašelina sa aplikuje priamo na pokožku.

Aplikácia: chrbát, šija, kolená, kĺby

Čiastočný zábal(20min. ) 6,00 €


Termický zábal Termický zábal sa používa pri uvoľňovaní svalov, šliach, kĺbov a na prehrievanie organizmu.

Aplikácia: Chrbát, lokálne umiestnenie

Čiastočný zábal (20min. ) 6,00 €